"חבל שלשקט אין קהל." ~ אביתר בנאי

"חבל שלשקט אין קהל." ~ אביתר בנאי

נראה שבימינו, אפילו במקום הנידח ביותר יש הרבה רעש.

התנועה, המסכים, ריכוז האנשים, יותר מדי גירויים שמעייפים את מוחנו. וכשאנחנו חוזרים הביתה,

לעתים קרובות אנו מטילים על עצמנו עוד רעש: מוזיקה, סדרות, טלוויזיה …

שתיקה הפכה לנכס שרק אנשים עם פריבילגיה יכולים להיות בשקט.

יתכן, במיוחד בתרבות הישראלית, אנו קושרים באופן אוטומטי שתיקה עם שעמום ואפילו עם מחלה. אבל האמת היא שרעש הופך יותר ויותר שם נרדף ללחץ.

אם אתה נוסע למקום כמו הערבה במדבר או לצפון הרחוק ופתאום אתה מבחין בשקט קיצוני, אל תדאג.

פשוט תיהנו מזה, כשתחזרו לבית שלכם תעריכו את זה.

ואם אין לך אפשרות להגיע כל כך רחוק, אל תדאג, אתה לא צריך. רופאים ממליצים למצוא רגעי שקט במהלך היום. בלי מוזיקה, בלי קולות, בלי רעשים מטרידים, אפילו למשך חמש דקות.

מדענים הראו כי מגורים ליד אזור בעל רעש גבוה, כמו שדה תעופה או כביש מהיר, מתואמים עם השפעות מזיקות כגון לחץ דם גבוה או נדודי שינה.

גלי קול רוטטים בעצמות האוזן, המעבירים תנועה לשבלול בצורת חלזון.

שבלול ממיר רעידות פיזיות לאותות חשמליים שהאוזן מקבלת. הגוף מגיב מיד לאותות אלה, אפילו באמצע שינה עמוקה. הפעלה זו מפעילה שחרור מיידי של הורמוני לחץ כגון קורטיזול. ובגלל זה אנשים שחיים באופן חשוף לסביבות רועשות חווים רמות לחץ גבוהות באופן כרוני.

אבל אם אנו מחברים את כל זיהום הרעש הזה בהפסקות של שתי דקות של שתיקה בלבד, קצב הלב יורד במידה ניכרת והנשימה נרגעת..

מחקר אחר מאוניברסיטת דיוק הראה שעכברים שנחשפו לרעש רב ולאחר שעתיים של שקט החלו לפתח נוירונים חדשים, המכונה נוירוגנזה. החוקרים מעריכים כי זה יכול להיות בגלל שהמוח נכנס למצב התראה רגיש ביותר כאשר מתרחשת שתיקה, מכיוון שאיננו רגילים לכך.

אני יוצרת לי את השקט שלי בבית ,

  • אני לא צופה בטלוויזיה
  • אני שמה ברקע מוסיקה מרגיעה לאורך כל היום כשאני עובדת מהבית
  • מדליקה נרות וקטורת לאורך כל היום
  • פעם ביום אני הולכת לים לבד רק כדי להקשיב לגלים ולרוח , כן גם בחורף
  • מנורת מלח גדולה דולקת אצלי קבוע בבית – יש לה יתרונות מרובות
  • אני נמצאת עם אנשים שמרגיעים אותי ולא מתלהמים
  • בחרתי לי עבודה שאני מכתיבה את הקצב , עם הרבה מרחב

אז בואו וכולנו נעשה את שלנו, גם כדי לא  ליצור רעש וגם כדי להעריך את השקט.

לינק למוסיקה מרגיעה שמתנגנת אצלי לאורך כל היום –

הערכה שדולקת אצלי קבוע בבית

כתבות נוספות

שחזור גלגולים הוא מושג רוחני מורכב ומעניין שהוא חלק מהאמונה והקבלה היהודית. על פי האמונה הזו, נשמת האדם היא רסיס אנרגטי שאוגרת בתוכה זיכרונות מגלגולי נשמות קודמים, ובכל גלגול היא בוחרת את משמעות החיים, משימותיה, וגם את הנפשות שתתקרב אליה. במאמר הזה, נסביר את מונחי השחזור גלגולים, גלגולים קודמים, ותיקון גלגולים, ונחקור את הטיפול בשחזור גלגולים, ואת ההשפעה של גלגולים קודמים על החיים הנוכחיים שלנו.
פורסם ע"יWecure|
במאה ה-21, עם ההתפתחות המרשימה של רפואה המתבססת על טכנולוגיה ומדע, נכון לשאול: האם יש עדיין מקום לטיפולים שמשתמשים באנרגיה ומימין למעלה משמות את ההגנה העצמית של הגוף? התשובה היא כן. הטיפול האנרגטי, או טיפול אנרגטיקה, הוא שדרה רפואית פופולרית בה נעזרים באנרגיה ובשימוש ביכולות הריפוי של הגוף כדי לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית של האדם. במאמר זה, נסביר את הגישה האנרגטית לריפוי ונסקור את תהליך הטיפול, את היתרונות שבו, ואת סוגי האנשים שיכולים להרוויח ממנו.
פורסם ע"יWecure|
מכשירי תדרים מהווים פתרון חדשני ומהפכני בעולם הרפואה, המיועדים לטפל במגוון רחב של מצבים רפואיים, בין הם מצבים אקוטיים וכרוניים. המכשיר מייצר שדה אלקטרומגנטי ממוקד המשפיע על תאי הגוף ומפרגן אותם לתפקוד תקין ומאוזן. המאמר יסקור ויסביר את רפואת התדרים, כולל הקדמה, תוכן, פירוט על כל נושא וסיכום, ויכלול מידע מהמאמר הנתון.
פורסם ע"יWecure|
רפואת השינה היא תחום רפואי יחסית צעיר שבהתפתחות מתמיד. בישראל, למרות שכמותנו מתנהלים בשינה בממוצע יומי, התחום עדיין לא מוכר מספיק. שינה טובה ובריאה היא חשובה ביותר לאיכות החיים והבריאות הכללית שלנו. למרבית האנשים, שנת שינה טובה נכרת בשוק כמושא פחות או יותר ברור, אך בשוק הרפואי זה עדיין לא התקבל בצורה מספקת.
פורסם ע"יWecure|
טיפול בתזונה קלינית הוא אחד מציוני הדרך לשיפור הרווחת הבריאותית ולהתמודדות עם בעיות תזונתיות. דיאטנית קלינית היא המקצה את הכלים המתקנים תזונתיים ומסייעת לאנשים לשפר את אוכלוסיותם, לשנות את ההרגלים התזונתיים הרעים, ולהתמודד עם בעיות תזונתיות מגוונות. במאמר הזה, נביא לך תצורה מקיפה של הטיפול בתזונה הקלינית, תפקיד הדיאטנית הקלינית, התהליך הטיפולי, והמטרות העיקריות.
פורסם ע"יWecure|
שיאצו היא שיטת טיפול סינית אפקטיבית המבוצעת באמצעות לחיצות באמצעות האצבע (שי – אצבע, יאצו – לחיצות). השיטה משמעותה היא לאזן את זרימת האנרגיה בגוף ולהביא לרווחת רוח, ריגוש וחיבור ברמה אנכרונית וגופנית. במאמר הזה, נכיר בעומק את שיאצו, נחקור את מרכזי האנרגיה החשובים בגוף, ונתתיחס לאופן שבו השיטה יכולה לסייע בטיפול בדיכאון ובבעיות אחרות.
פורסם ע"יWecure|