8 סיבות להתחיל לאכול חמאת בוטנים

8 סיבות להתחיל לאכול חמאת בוטנים

חמאת בוטנים ידועה בכל רחבי העולם בשימוש בסנדוויצ'ים, הוספה לשייקים חלבונים, מוסיפים אותה לרטבים ואפילו מגניבים לקינוחים.

על פי אתר מכון הבוטנים, 65% מכלל הבוטנים שגדלו נאכלים בצורה של חמאת בוטנים.

בפשטות, חמאת בוטנים היא רק בוטנים – בדרך כלל קלויים – שנטחנים עד שהם הופכים לעיסה. מותגים מסחריים כמו Skippy "ייצבו" את חמאת הבוטנים שלהם על ידי הוספת שמנים קנולה או זרעי כותנה (כ 1-2%). זה מונע את הפרדת השמן של חמאת האגוזים, מה שקורה לאורך זמן. לשם השוואה, חמאת בוטנים טבעית אינה מכילה שמנים נוספים. השמן שנמצא בעת פתיחת צנצנת חמאת בוטנים טבעית הוא תוצאה של ההפרדה בין חמאת הבוטנים לשמנים הטבעיים שלה.

היתרונות הבריאותיים של חמאת בוטנים טבעית

  1. מקור טוב לחלבון – במנה 100 גרם של חמאת בוטנים יש 25 גרם חלבון. הגוף זקוק לחלבון כדי להישאר בריא ולעבוד על הפוטנציאל המיטבי שלו.
  2. פחמימות –  100 גרם מכילים רק 20% פחמימות, מה שהופך אותה לאופציה טובה לכל מי שנמצא בדיאטה דלת פחמימות.
  3. עשוי להפחית את הסיכון למחלות לב – הוכח כי תזונה עתירת צריכת אגוזים (לפחות 5 מנות בשבוע) מפחיתה את הסיכון למחלות לב וכלי דם.
  4. עשוי להפחית את הסיכון לסוכרת – ישנם מחקרים המצביעים על היתרונות של צריכת אגוזים וחמאת בוטנים גבוהה יותר בהפחתת הסיכון לסוכרת מסוג 2 בקרב נשים.
  5. טוב לבריאות הכללית – מלא בערכים תזונתיים טבעיים, כולל ויטמינים ומינרלים, חומצות אמינו כגון ארגינין, ותרכובות ביו-אקטיביות כמו רזברטרול, העשירים גם בסיבים ובתרכובות פלבנואידים הטובים .
  6. טוב להגברת האנרגיה – מכיוון שאגוזים הם מזון עתיר חומרים מזינים הם מקור נהדר לאנרגיה / קלוריות.
  7. יכול לעזור לרדת במשקל – מחקר גדול בקרב נשים בגיל מבוגר שצרכו באופן קבוע אגוזים או חמאת בוטנים הראה פחות עלייה במשקל.
  8. עוזר לשרירים ולעצבים – מקור טוב למגנזיום, החומר המזין המסייע בהתמודדות עם התכווצויות שרירים ועייפות.

אני מוסיפה כף חמאת בוטנים טבעית לשייקים או מכינה איתה "סנדויץ" בננה אחר הצהריים או אחרי אימון

כתבות נוספות

שחזור גלגולים הוא מושג רוחני מורכב ומעניין שהוא חלק מהאמונה והקבלה היהודית. על פי האמונה הזו, נשמת האדם היא רסיס אנרגטי שאוגרת בתוכה זיכרונות מגלגולי נשמות קודמים, ובכל גלגול היא בוחרת את משמעות החיים, משימותיה, וגם את הנפשות שתתקרב אליה. במאמר הזה, נסביר את מונחי השחזור גלגולים, גלגולים קודמים, ותיקון גלגולים, ונחקור את הטיפול בשחזור גלגולים, ואת ההשפעה של גלגולים קודמים על החיים הנוכחיים שלנו.
פורסם ע"יWecure|
במאה ה-21, עם ההתפתחות המרשימה של רפואה המתבססת על טכנולוגיה ומדע, נכון לשאול: האם יש עדיין מקום לטיפולים שמשתמשים באנרגיה ומימין למעלה משמות את ההגנה העצמית של הגוף? התשובה היא כן. הטיפול האנרגטי, או טיפול אנרגטיקה, הוא שדרה רפואית פופולרית בה נעזרים באנרגיה ובשימוש ביכולות הריפוי של הגוף כדי לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית של האדם. במאמר זה, נסביר את הגישה האנרגטית לריפוי ונסקור את תהליך הטיפול, את היתרונות שבו, ואת סוגי האנשים שיכולים להרוויח ממנו.
פורסם ע"יWecure|
מכשירי תדרים מהווים פתרון חדשני ומהפכני בעולם הרפואה, המיועדים לטפל במגוון רחב של מצבים רפואיים, בין הם מצבים אקוטיים וכרוניים. המכשיר מייצר שדה אלקטרומגנטי ממוקד המשפיע על תאי הגוף ומפרגן אותם לתפקוד תקין ומאוזן. המאמר יסקור ויסביר את רפואת התדרים, כולל הקדמה, תוכן, פירוט על כל נושא וסיכום, ויכלול מידע מהמאמר הנתון.
פורסם ע"יWecure|
רפואת השינה היא תחום רפואי יחסית צעיר שבהתפתחות מתמיד. בישראל, למרות שכמותנו מתנהלים בשינה בממוצע יומי, התחום עדיין לא מוכר מספיק. שינה טובה ובריאה היא חשובה ביותר לאיכות החיים והבריאות הכללית שלנו. למרבית האנשים, שנת שינה טובה נכרת בשוק כמושא פחות או יותר ברור, אך בשוק הרפואי זה עדיין לא התקבל בצורה מספקת.
פורסם ע"יWecure|
טיפול בתזונה קלינית הוא אחד מציוני הדרך לשיפור הרווחת הבריאותית ולהתמודדות עם בעיות תזונתיות. דיאטנית קלינית היא המקצה את הכלים המתקנים תזונתיים ומסייעת לאנשים לשפר את אוכלוסיותם, לשנות את ההרגלים התזונתיים הרעים, ולהתמודד עם בעיות תזונתיות מגוונות. במאמר הזה, נביא לך תצורה מקיפה של הטיפול בתזונה הקלינית, תפקיד הדיאטנית הקלינית, התהליך הטיפולי, והמטרות העיקריות.
פורסם ע"יWecure|
שיאצו היא שיטת טיפול סינית אפקטיבית המבוצעת באמצעות לחיצות באמצעות האצבע (שי – אצבע, יאצו – לחיצות). השיטה משמעותה היא לאזן את זרימת האנרגיה בגוף ולהביא לרווחת רוח, ריגוש וחיבור ברמה אנכרונית וגופנית. במאמר הזה, נכיר בעומק את שיאצו, נחקור את מרכזי האנרגיה החשובים בגוף, ונתתיחס לאופן שבו השיטה יכולה לסייע בטיפול בדיכאון ובבעיות אחרות.
פורסם ע"יWecure|