NLP: התכנות עצבי לשון והדמיון המודרך

NLP: התכנות עצבי לשון והדמיון המודרך

הקדמה

בחיים היומיומיים שלנו, אנחנו תמיד משתמשים בדמיון. זהו המשאב הטבעי שלנו, הכוח שמאפשר לנו לחלום, ליצור, ולזכור. הדמיון הוא חלק כל כך טבעי ואוטומטי בחיינו, כאילו נשימה או הליכה. אך לפעמים, השימוש בדמיון יכול להיות כלי אומנותי לשיפור איכות החיים ולהגשמת מטרות אישיות. במאמר זה, נשוב ונסתכל על הדמיון המודרך ועל NLP (תכנות עצבי לשון), שתי גישות שמאורכות לנו את הדרך אל שיפור איכות החיים והשגת מטרות באופן מודע ויעיל.

תוכן עניינים

 1. הדמיון המודרך – משפרים את איכות החיים:
  תת המודע, או תת המוח, הוא מקור להבנה הרגשית, האינטואיטיבית, והיצירתית שלנו. בעזרת הדמיון המודרך, אנחנו יכולים ליצור שינוי חיובי באופן מודע, תוך כדי שימוש בתהליך שמשלב את המודע ותת המודע, ומאפשר לנו להשיג מטרות ולשפר את איכות החיים. חקרים מדעיים הראו שהמוח האנושי לא הבדיל בין דמיון ומציאות מבחינה נוירולוגית. זה אומר שאנחנו משחזרים את המציאות דרך הדמיון באופן מרשים. הדמיון המודרך הוא כלי אומנותי שנותן לנו אפשרות לשנות דרך שבה אנחנו רואים את העולם ואת עצמנו.
 2. הדיאלוג עם תת המודע – ניקוי רגשות ומחשבות שפוגעות:
  עם השימוש בדמיון המודרך, אנחנו יכולים ליצור דיאלוג עם תת המודע שלנו. דיאלוג זה מתרחש במצב של רגיעה והרפיה, והוא מאפשר לנו לסגור עניינים פתוחים מהעבר, לשנות הרגלים שנרגמו במשך שנים, ולנקות את הזיכרונות הכואבים שהם מכשולים בדרך להשגת מטרות מחדש.
 3. NLP – תכנות עצבי לשון:
  התכנות עצבי לשון, או NLP, הוא גישה שבונה על חקר ודיגום (מודלינג) של אנשים המצטיינים בתחומם. כלי מגוון, המי

ועד לשיפור תקשורת בין אנשים, תוך שימוש בתהליך אישי, מתוך מטרה אישית וריאלית שהמונחה דואג להשגתה. ה-NLP מבוצע בעזרת מגוון טכניקות, וכלי פשוטים המותאמים אישית לכל אדם.

 1. שולבים את הדמיון המודרך וה-NLP:
  שימוש משולב של הדמיון המודרך וה-NLP יכול לייצר סינרגיה מתואמת, שמאפשרת לנו להתחבר לתת המודע, לנקות אתו מכל מה שלא משרת אותנו יותר וליצור שינוי חיובי באופן יעיל ומודע. ה-NLP הוא חד ומכוון למטרה, בעוד הדמיון ממשיך להיות מגוון ורך באנרגייתו. יחד, הם מאפשרים לנו להתחבר יותר לרגשות ולמחשבות, ומאפשרים יצירת שינויים חיוביים בחיים.

סיכום

NLP והדמיון המודרך הם גישות חזקות ויעילות לשיפור איכות החיים והשגת מטרות. הדמיון המודרך מאפשר לנו ליצור תחת מודע חזק, ובעזרתו לפתח את האנקולוזיה שבתוכנו. זהו כלי אומנותי שמאפשר לנו לשנות את דרך שבה אנחנו רואים את העולם ואת עצמנו. NLP הוא כלי מוכח בתחום התקשורת והשיפור האישי. יחד, הם משתלבים ומשלימים זה את זה, ויכולים לסייע לנו לשפר את חיינו, לשחרר פוטנציאל נצבר, ולהשיג מטרות עילאי ראשינו.

כתבות נוספות

שחזור גלגולים הוא מושג רוחני מורכב ומעניין שהוא חלק מהאמונה והקבלה היהודית. על פי האמונה הזו, נשמת האדם היא רסיס אנרגטי שאוגרת בתוכה זיכרונות מגלגולי נשמות קודמים, ובכל גלגול היא בוחרת את משמעות החיים, משימותיה, וגם את הנפשות שתתקרב אליה. במאמר הזה, נסביר את מונחי השחזור גלגולים, גלגולים קודמים, ותיקון גלגולים, ונחקור את הטיפול בשחזור גלגולים, ואת ההשפעה של גלגולים קודמים על החיים הנוכחיים שלנו.
פורסם ע"יWecure|
במאה ה-21, עם ההתפתחות המרשימה של רפואה המתבססת על טכנולוגיה ומדע, נכון לשאול: האם יש עדיין מקום לטיפולים שמשתמשים באנרגיה ומימין למעלה משמות את ההגנה העצמית של הגוף? התשובה היא כן. הטיפול האנרגטי, או טיפול אנרגטיקה, הוא שדרה רפואית פופולרית בה נעזרים באנרגיה ובשימוש ביכולות הריפוי של הגוף כדי לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית של האדם. במאמר זה, נסביר את הגישה האנרגטית לריפוי ונסקור את תהליך הטיפול, את היתרונות שבו, ואת סוגי האנשים שיכולים להרוויח ממנו.
פורסם ע"יWecure|
מכשירי תדרים מהווים פתרון חדשני ומהפכני בעולם הרפואה, המיועדים לטפל במגוון רחב של מצבים רפואיים, בין הם מצבים אקוטיים וכרוניים. המכשיר מייצר שדה אלקטרומגנטי ממוקד המשפיע על תאי הגוף ומפרגן אותם לתפקוד תקין ומאוזן. המאמר יסקור ויסביר את רפואת התדרים, כולל הקדמה, תוכן, פירוט על כל נושא וסיכום, ויכלול מידע מהמאמר הנתון.
פורסם ע"יWecure|
רפואת השינה היא תחום רפואי יחסית צעיר שבהתפתחות מתמיד. בישראל, למרות שכמותנו מתנהלים בשינה בממוצע יומי, התחום עדיין לא מוכר מספיק. שינה טובה ובריאה היא חשובה ביותר לאיכות החיים והבריאות הכללית שלנו. למרבית האנשים, שנת שינה טובה נכרת בשוק כמושא פחות או יותר ברור, אך בשוק הרפואי זה עדיין לא התקבל בצורה מספקת.
פורסם ע"יWecure|
טיפול בתזונה קלינית הוא אחד מציוני הדרך לשיפור הרווחת הבריאותית ולהתמודדות עם בעיות תזונתיות. דיאטנית קלינית היא המקצה את הכלים המתקנים תזונתיים ומסייעת לאנשים לשפר את אוכלוסיותם, לשנות את ההרגלים התזונתיים הרעים, ולהתמודד עם בעיות תזונתיות מגוונות. במאמר הזה, נביא לך תצורה מקיפה של הטיפול בתזונה הקלינית, תפקיד הדיאטנית הקלינית, התהליך הטיפולי, והמטרות העיקריות.
פורסם ע"יWecure|
שיאצו היא שיטת טיפול סינית אפקטיבית המבוצעת באמצעות לחיצות באמצעות האצבע (שי – אצבע, יאצו – לחיצות). השיטה משמעותה היא לאזן את זרימת האנרגיה בגוף ולהביא לרווחת רוח, ריגוש וחיבור ברמה אנכרונית וגופנית. במאמר הזה, נכיר בעומק את שיאצו, נחקור את מרכזי האנרגיה החשובים בגוף, ונתתיחס לאופן שבו השיטה יכולה לסייע בטיפול בדיכאון ובבעיות אחרות.
פורסם ע"יWecure|